Bartın Hakkında


Bartın

Bartın Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinde yer alan yaklaşık 200000 nüfuslu küçük bir şehirdir. İsmini, antik çağdaki ismi "Parthenios" olan ve şehrin içinden geçen Bartın Irmağından almaktadır. Dört adet ilçesi bulunan bu küçük şehir gerek deniz turizmi, gerekse doğa turizmi açısından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Özellikle Amasra yaz döneminde yurt içi ve yurt dışından bir çok turistin ziyaret ettiği en meşhur tatil mekanlarındandır. 


Amasra

Bartın, etrafındaki ormanlarıyla, bitki örtüsüyle ve su kaynaklarının zenginliğiyle doğa severler için de vazgeçilmez bir gezi noktası olmaktadır.


Ulukaya Şelalesi

İstanbul'a ve Ankara'ya yakın bir noktada bulunan Bartın'a ulaşım kara yoluyla sağlanmaktadır. İstanbul'dan ve Ankara'dan yaklaşık olarak sırasıyla 6 saat ve 4 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ya da şahsi araçlarla daha kısa bir sürede Bartın'a varılabilir. Henüz bölgede aktif bir havaalanı bulunmadığından uçakla seyahat edecek misafirlerimizin Ankara'dan veya İstanbul'dan otobüse binmeleri gerekecektir. Gün içinde farklı saatlerde bir çok otobüs seferi bulmak mümkündür.